Севиля постигна минимална победа над Кадис с 1:0 в среща от 18-ия кръг на Примера дивисион и с този успех напусна зоната на изпадащите. Хърватския национaл Иван Ракитич вкара дузпа в 89-ата минута, която раздели двата отбора в напрегнатия и в големи периоди равностоен мач. Наказателният удар беше отсъден заради подлагане на ръката от Иван Алехо при центриране в наказателното поле на Лукас Окампос, който през седмицата се върна от наем в Аякс. Заради нeспортсменската си намеса футболистът на гостите от Кадис беше наказан с втори жълт картон и напусна терена предсрочно.

Хиляди фенове протестираха преди мача пред стадион Рамон Санчес Писхуан заради управлението на клуба, който до момента се намираше на точка от последното място. Този изстрадана победа ги изкачи на 15-а позиция от 20 отбора, но са само с пункт над изпадащите.

Севиля имаше по-чистите положения и преди гола на хърватина Ракитич, но те бяха пропуснати къде от напрежение, къде от липса на късмет. Треньорът им Хорхе Сампаоли се изнерви пък на няколко отсъждания на рефера Алехандро Ернандес Ернандес и също напусна мястото си, видял червения картон.

Снажният Рафа Мир, който влезе в последните 12 минути на двубоя можеше да вкара веднага след появяването си в игра, но ударът му с глава от десетина метра не улучи рамката. Преди това пък Ракитич даде идеален пас на Хоан Хордан, който обаче не успя да ритне както трябва топката.