Съставът на Севиля записа нов неубедителен резултат през сезона. Отборът стигна само до 1:1 при визитата си на Ейбар в мач от четвъртия кръг на испанската Примера дивисион.

Така тимът на Хорсе Сампаоли пропусна шанс да оглави временното класиране.

В 14-ата минута Адил Рами от гостите се контузи и бе заменен принудително, а в 27-ата минута те поведоха с красив гол на Лусиано Вието след пас на Хироши Кийотаке.

В самия край на първото полувреме вратарят на домакините Йоел фаулира Хоакин Корея извън наказателното поле и получи директен червен картон.

След почивката в 50-ата минута съдията Алварес Искердо изгони наставника на домакините Хосе Луис Мендилибар, а въпреки че те бяха в намален състав, успяха да изравнят в 64-ата минута чрез Педро Леон, засякъл центриране на Антонио Луна.

В 87-ата минута Ейбар остана с 9 футболисти на терена след червен картон на Дани Гарсия за грубо нарушение. Въпреки това домакините не допуснаха гол до края на мача и се стигна до реми и само по една точка за двата тима.

След равенството Севиля е на четвърто място с 8 точки. Ейбар е шести със 7 пункта.