Отборът на Славия постигна първа победа за новия сезон, след като "белите" взеха столичния сблъсък със Септември. На стадион "Васил Левски" футболистите на Златомир Загорчич доминираха през по-голямата част от двубоя и закономерно се поздравиха с успех с 2:0, реализирайки по един гол в двете полувремена.

"Белите" влязоха по-добре в мача и установиха контрол върху играта още в началните минути. Играчите на Загорчич владееха по-дълготрайно топката, бяха по-разнообразни и креативни в атака, докато символичните домакини изпитваха затруднения при изнасянето на кълбото към халфовата линия и нападението.

Септември - Славия (0:2)

"Белите" ще търсят първа победа в шампионата

Именно тази слабост коства първия гол във вратата на септемврийци!

В 11-та минута Ивайло Димитров бе изведен отляво в наказателното поле, а нападателят демонстрира добрата си форма от началото на сезона, вкарвайки с диагонален удар по земя в далечния ъгъл на Галев - 1:0!

Минути по-късно капитанът на "белите" - Георги Петков, напусна принудително заради контузия, а на мястото на опитния вратар влезе колегата му Марио Кирев.

В рамките на 1 минута - между 31-та и 32-та, Валентин Галев спаси Септември от сигурно второ попадение. Вратарят отрази първо удар от фаул на Минчев, а след това и такъв на останалия очи в очи с него.

Септември успя да изнесе играта в последния четвърт час на първото полувреме. Новаците в елита дори бяха близо до изравняване в 34-та минута, когато Крис Гади засече центриране от фаул, но ударът му с глава профуча до страничната греда.

През второто полувреме картината на терена не се промени особено. Събитията се развиваха предимно в средата на терена, а след 55-та минута Славия потърси второ попадение, с което да затвори мача. И то не закъсня, но дойде и след съдийска грешка.

Борис Галчев бе фаулиран пред дъгата на наказателното поле на Славия, сигнал от рефера Георги Давидов не последва, а в ответната контраатака Ивайло Димитров бе съборен в наказателното поле - дузпа и втори жълт картон за Александър Бранеков!

От бялата точка Иван Минчев не сгреши - 2:0!
Треньорът на Септември - Димитър Васев, пък бе изгонен, искайки резонно обяснение за отсъждането на Давидов.

В този момент стана ясно, че Славия ще стигне до първите си 3 точки в шампионата. Победата на "белите" можеше и да е далеч по-изразителна, ако не бяха пропуските на Ивайло Димитров и Калоян Кръстев. Особено фрапантен бе този на последния, който на метри от празната врата не успя да засече в мрежата след пас на Георги Йомов.

С победата Славия събра актив от 4 точки, докато днешният съперник на "белите" е с 3.