Наставникът на Септември - Славко Матич, определи като достойно представянето на тима му срещу Левски на "Георги Аспарухов".

"Първо, да честита на Левски, заслужена победа. Средно под 20 години бяха нашите футболисти. Голям опит за момчетата. Справихме се достойно през целия мач. Можехме да вкараме гол през първото полувреме. Имахме два шанса. В началото на второто полувреме дузпа и стана трудно. Септември се справи достатъчно добре, но недостатъчно за изненада.

Качеството на Левски направи разликата. Искахме да сме по-агресивни. Не беше достатъчно. Липсваше ни концентрация в атака. Доволен съм от показаното от момчетата.

Добре се справихме без топка. Тук съм 7-8 седмици. Момчетата ме слушат, работят и мисля, че вървим в правилната посока. Левски днес просто имаше и фенове. Страхотна атмосфера имаше. Момчетата натрупаха опит. Връщаме се към нашата лига. Момчетата видяха на кое ниво се намираме. Ако работим както трябва със самочувствие и характер, могат да станат големи футболисти", каза още наставникът на Септември.

Левски победи Септември с 2:0 и се класира на 1/2-финал за Купата на България

Очакваното се случи: Левски си уреди място на полуфинал и загря с победа преди дербито

"Сините" отстраниха Септември след успех с 2:0