Локомотив (София) разгроми Септември в дерби от петия кръг на efbet Лига. Срещата се игра на "Васил Левски", а символичните гости се поздравиха с категоричното 3:0.

Димитър Митков беше точен от бялата точка в 19-ата минута. Митков се разписа и в 42-ата минута като второто му попадение в двубоя беше изключително красиво. В края на първото полувреме Димо Бакалов се отчете с попадение на празна врата - 0:3. Преди шутът му, топката срещна гредата след грешки в отбраната на домакините.

Септември почти сигурно ще има претенции относно първия и третия гол на гостите. Съответно дали дузпата е правилно отсъдена и има ли фал в атаката на Локо, след която падна третото попадение в спора, а също така и за неотсъдена дузпа през втората част в наказателното поле на гостите?

Локомотив (Сф) е с 8 пункта, Септември е с 4.

Септември - Локомотив (София), 0:3 (Развой по минути)