Рома измъкна една точка в 93-а минута при визитата си на Сасуоло от 25-ия кръг на италианската Серия "А". Това е трети мач без успех за тима на Жозе Моуриньо. Само преди няколко дни "вълците" загубиха от Интер с 2:0 и отпаднаха от турнира за Купата на Италия, а преди това завършиха 0:0 вкъщи с Дженоа в мач от първенството.

Гостите откриха резултата от дузпа в добавеното време на първата част, а точен за Рома бе Тами Ейбрахам. Две минути след почивката Крис Смолинг си вкара нещастен автогол и върна интригата в мача.

Снимка 563451

Източник: EPA/БГНЕС

Моуриньо направил на пух и прах футболистите на Рома

"Нямали характер за големите мачове"

Домакините стигнаха до пълен обрат в 73-а минута, когато Жуниор Траоре засече отлично центриране и прати топката във вратата на Патрисио за втори път в мача.

Десет минути преди края Марко Ферари получи втори жълт картон и остави Сасуоло с човек по-малко. Рома се възползва от численото си предимство и стигна до изравнителен гол в 93-а минута. Браян Кристанте засече центриране от корнер и с глава заби топката в десния ъгъл за крайното 2:2.

Така "вълците" остават на 7-мо място в класирането с актив от 40 точки, а Сасуоло е 12-ти с 30 пункта на сметката си.