Рома се съвзе от тежката загуба от Ливърпул в Шампионската лига през седмицата и разби с 4:1 у дома Киево в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Един Джеко вкара два гола (40,67), а по един добавиха Патрик Шик (9) и Стефан ел Шаарауи (65). Точен за гостите бе Роберто Инглезе в 88-ата минута. Отново той пропусна дузпа в 59-ата.

"Вълците" завършиха срещата с човек по-малко, след като Жуан Жезус бе изгонен в 56-ата минута.

В 9-ата минута Раджа Наинголан открадна топката отляво и намери Патрик Шик в наказателното поле, а чехът засече кълбото във вратата за 1:0. Пет минути преди края на първото полувреме Един Джеко оползотвори центриране на Александър Коларов и с глава реализира за 2:0.

Снимка 353486

Източник: Twitter

Гостите пропуснаха дузпа в 59-ата минута чрез Роберто Инглезе, а три минути преди това Жуан Жезус бе изгонен.

В 65-ата минута Стефан Ел Шаарауи направи резултата класически след асистенция на Даниеле де Роси. Две минути след това Джеко вкара второто си попадение в срещата за 4:0.

Крайният резултат оформи Инглезе в 88-ата минута.

Рома събра 70 точки и заема трето място във временното класиране, докато Киево е 16-и с 31 пункта.