Отборът на Рома спечели без особени затруднения домакинството си на Удинезе, в срещата между двата тима от 10-ия кръг на италианското футболно първенство.

Римляните стигнаха до успеха с 3:1 след попадения на Пянич, Жервиньо и Майкон. Ветеранът от Бразилия се отчете и с асистенция.

Столичани са набрали скорост, като след победата над доскорошния лидер в Серия "А" Фиорентина, днес излязоха окрилени и нахъсани за успех до краен предел.

Това пролича още в началните мигове на двубоя.

До началото на 10-ата минута Рома вече водеше с 2:0. Първо Майкон асистира на Пянич за откриването на резултата, а малко по-късно самият той бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 2:0.

34-годишният защитник изнесе превъзходен двубой, като буквално бе във всяка една точка от терена, където имаше нужда от намесата му.

Рома пък изглеждаше съвсем по шампионски, като освен няколкото си акции на скорост през двете си крила, гостите от Удине нямаха с какво да се похвалят в мача.

В 63-ата минута Манолас асистира на Жервиньо за "класическото" 3:0, като за нападателя това бе гол в пореден двубой на състава, след този срещу Фиорентина в предишния кръг.

Крайното 3:1 оформи Сирил Терео, разписал се в 77-ата минута на двубоя.

С петия си пореден успех римляните си върнаха върха, оставяйки Интер и Фиорентина зад гърба си, като разполагат с актив от 23 точки. Удинезе е в долната част на подреждането, но все още не е застрашен от изпадане.