Рома победи с 2:0 като гост Емполи в мач от 8-ия кръг на Серия "А" и се изкачи до третото място във временното класиране. Головете за успеха на "вълците" бяха дело на Стивън Нзонзи (36) и Един Джеко (85). Домакините пропуснаха дузпа през втората част.

В 21-ата минута тимът от столицата беше близо до гол, но Един Джеко не успя да се засече прострелно подаване на Юндер. Постепенно Рома натисна още повече и това даде резултат.

В 36-ата минута Стивън Нзонзи се извиси над всички в наказателното поле след центриране от фаул на Лоренцо Пелегрини и с глава прати топката в мрежата.

Снимка 382336

В началото на втората част Бенасер можеше да изравни, но топката срещна гредата. Десет минути след началото на полувремето домакините получиха дузпа за игра с ръка на Юндер. Реферът се консултира със системата VAR, преди да потвърди наказателния удар. Франческо Капуто обаче стреля над вратата.

В 85-ата минута домакините бяха наказани за пропуските си, след като Един Джеко удвои аванса на Рома. Босненецът получи извеждащ пас от Ел Шаарауи, напредна и с хубав удар вкара за крайното 0:2.