Рома победи гостуващия Болоня с 1:0 в първия кръг след подновяването на италианската Серия "А". Единственото попадение в мача вкара капитанът на римляните Лоренцо Пелегрини от дузпа още в шестата минута.

В 17-ата минута удар на Манчини от Рома мина над напречната греда. Болоня пропусна първото си положение след половин час игра, като Орсолини стреля неточно от удобна позиция. В края на първата част пропуски за "джалоросите" направиха Паоло Дибала и Николо Дзаниоло.

През втората част Болоня изнесе играта по-напред и пропусна положения чрез Лукуми и Фергюсън, но не успя да стигне до рованството. Със спечелените три точки Рома изправи Аталанта в класирането и се изкачи до шесто място с равни точки с Лацио и Интер.

Пиоли: Говорих с Леао, готов е да остане в Милан

"Днес той доказа, че може да бъде шампион"

В другия мач от същия час Лече направи пълен обрат срещу Лацио и победи с 2:1. Чиро Имобиле откри резултата за римляните с 14-ата минута, след като се измъкна от засадата и стреля покрай вратаря.

Лече изравни в 57-ата минута, когато Габриел Страфеца довкара топката след първи удар на Проведел. Петнадесет минути по-късно Лоренцо Коломбо донесе пълния обрат и така важния успех на тима си.

Лече се изкачи до 12-о място и се отдалечи много от опасната зона. Лацио пропусна добра възможност да влече поне временно в Топ 3 на класирането.