Отборът на Рома постигна убедителен успех при домакинството си на Лече. Срещата между двата тима от 25-ия кръг на Серия "А" приключи при резултат 4:0.

Точни за домакините бяха Юндер, Мхитарян, Джеко и Коларов.

Столичани бяха с класа над опонентите си, като на практика още в рамките на първото полувреме загатнаха какво ще се случи в сблъсъка и кой ще е крайният победител.

Резултатът беше открит след 13 минути игра, когато Юндер бе изведен очи в очи с вратаря на съперника и с прецизен диагонален изстрел не сгреши, давайки предимство на своя състав.

Снимка 459696

Източник: Twitter

Натискът на римляните продължи, като асистиралият за първото попадение Мхитарян бе близо до реализиране на нов гол за Рома, но не успя да насочи добре топката. Той все пак записа името си сред голмайсторите 8 минути преди почивката, когато получи перфектен извеждащ пас от Джеко и с премерен шут вкара за 2:0.

Рома с минимален аванс пред Гент, Перес герой за тима си

АЗ (Алкмаар) разочарова ЛАСК в края

Самият босненски таран бе точен за 3:0, разписвайки се 20 минути преди последния сигнал в мача.

Още 10 минути по-късно отново той бе в основата на скоростна акция за тима си, топката достигна до Коларов, който с бомбен изстрел я прати в мрежата за крайното 4:0.

Снимка 415264

Източник: EPA/БГНЕС

В класирането битката за разпределение на местата, даващи право на участие в Шампионската лига няма край.

Рома е с актив от 42 точки и се намира на три от четвъртия Аталанта. Тимът от Бергамо обаче е и с мач по-малко от римляните. Лече е под номер 16 в подреждането.