Рома сътвори поредното си шоу в италианското първенство. Съставът победи с 5:3 като гост Киево в първия мач от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия "А".

По този начин "вълците" събраха 84 точки и се доближиха на точка от лидера Ювентус, който утре приема Кротоне, с идеята да си осигури официално шесто поредно Скудето.

Третият Наполи е с 80 точки и приема тази вечер Фиорентина. Киево не се бори за нищо и е 13-и с 43 точки.

Раджа Наинголан: Можехме да завършим сезона много по-добре

"Трябваше да бъдем по-настоятелни"

По два гола за Рома вкараха тази вечер Мохамед Салах (42', 77') и Стефан Ел Шаарауи (28', 58'), а противниковата врата порази и лидерът в класирането при голмайсторите в Серия "А" Един Джеко (83').

За Киево точни бяха Лукас Кастро (15') и Роберто Инглезе (37', 86').

В 15-ата минута отбраната на Рома действа разсеяно при едно центриране и Лукас Кастро с удар от въздуха опъна мрежата зад Войчех Шчесни.

На "вълците" им липсваха идеи в атака, но в 28-ата минута грешка в защитата на Киево позволи на Ел Шаарауи да избяга от засадата и да се озове сам срещу стража Сорентино. "Малкия Фараон" финтира стража и на празна врата не сбърка - 1:1.

Франческо Тоти разочарован от 30-те си секунди срещу Ювентус, потегля към САЩ

Тоти разочарован от 30-те си секунди срещу Юве, потегля към САЩ

Неста привиква легендата

В 37-ата минута нова груба грешка в отбраната на "джалоросите" позволи на Киево да излезе за втори път напред в резултата. След центриране на Бирса отляво защитниците на Рома просто изгледаха как Роберто Инглезе заби топката с глава във вратата на Шчесни. Салах изравни в 42-ата минута. Той го стори с хубав фалцов удар, но не и без съдействието на реагиралия лошо Сорентино.

В 58-ата минута пас на Кевин Строотман към Ел Шаарауи изненада отбраната на веронци и "Малкия Фараон" реализира второто си попадение в мача, извеждайки за първи път от началото на двубоя Рома напред в резултата. В 77-ата минута Салах вкара гола на успокоението за Рома. Той получи чудесен пас от Един Джеко и с прецизен удар изпрати топката в мрежата зад Сорентино.

Мончи: Франческо Тоти решава, аз мога единствено да чакам

Мончи: Тоти решава, аз мога единствено да чакам

"Спалети е перфектният треньор за отбора"

Това обаче не беше всичко, защото Джеко с мощен шут извън наказателното поле в 83-ата минута направи резултата 2:5, реализирайки 28-ото си попадение за сезона в Серия "А" и гол №38 във всички турнири. Поредното невнимание в защитата на Рома пък доведе до трети гол на Киево. Негов автор стана Роберто Инглезе в 86-ата минута.