Клаудио Раниери дебютира начело на Рома с победа. "Вълците" надвиха с 2:1 у дома Емполи в мач от 27-ия кръг на Серия "А".

Стефан ел Шаарауи (9) и Патрик Шик (34) бяха точни за победителите, а Жуан Жезус си вкара автогол в 12-ата минута.

През второто полувреме Алесандро Флоренци бе изгонен за два жълти картона.

Снимка 411663

С успеха Рома събра 47 точки и заема 5-а позиция във временното класиране, докато Емполи е точно над чертата с изпадащите с 22 пункта.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 9-ата минута. Ел Шаарауи пое топката пред наказателното поле и с отличен удар не остави шансове на вратаря за 1:1.

Официално: Клаудио Раниери е новият старши-треньор на Рома

"Радостно е, че се завръщам у дома", заяви специалистът по време на своето представяне

Радосста на "вълците" обаче бе кратка. Три минути по-късно Жуан Жезус порази собствената си врата с глава, след като се опита да изчисти топката пред играч на Емполи.

В 33-ата минута Рома отново излезе напред в резултата. Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле и Патрик Шик с глава вкара за 2:1.

Снимка 411662

Десет минути преди края на срещата Флоренци бе изгоенен с втори жълт картон. В 89-ата минута Раде Крунич вкара гол, който бе отменен след намесата на ВАР заради игра с ръка.