Рома победи Дженоа с 3:1 като гост в мач от 20-ия кръг на Серия "А". Дженгиз Юндер и Един Джеко вкараха по един гол за победата на "вълците", а Давиде Бираски си вкара автогол. За "грифоните" точен бе Горан Пандев.

Римският клуб прекъсна серията си от две загуби и събра 38 точки, като заема четвърто място. Дженоа е предпоследен с едва 14 пункта.

Рома поведе в резултата след шест минути игра. Джъстин Клуйверт центрира отдясно, а Дженгиз Юндер в наказателното поле засече топката във вратата.

В 44-ата минута Спинацола проби отляво и центрира, топката се удари в Бираски и влезе във вратата за 0:2.

Минута след това Ласе Шьоне пусна далечен извеждащ пас за Горан Пандев. Нападателят избяга от защитата и преодоля вратаря на Рома за 1:2.

В 74-ата минута Джеко оформи крайния резултата. Нападателят бе намерен от Пелегрини в наказателното поле, справи се с бранител и вкара за 1:3.