Отборът на Рома прибави три ценни точки към актива си, в борбата за по-добро класиране в италианското футболно първенство.

Столичани надиграха състава на Дженоа на собствен терен, в среща от 33-ия кръг на Серия "А".

"Вълците" се наложиха с 2:1, с попадения на Ченгиз Юндер и автогол на Зуканович.

Точен за гостите беше Лападула.

Снимка 351454

Резултатът беше открит в 17-ата минута, когато Коларов асистира на Юндер, дал предимство на тима си на "Олимпико".

Това беше и единственото попадение в рамките на първите 45 минути от сблъсъка.

Седем минути след почивката разбъркване в полето на гостите завърши по изключително неприятен начин за Зуканович, който прати топката във вратата на собствения си отбор.

В 61-ата минута, след асистенция на Пандев, Лападула все пак върна един гол за Дженоа. Нова промяна в резултата обаче не беше записана.

Снимка 351455

Нападателят на тима от Генуа - Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка, като не получи шанс за изява.

Във временното класиране Рома вече е трети, измествайки разколебания напоследък състав на Интер. Дженоа остава в "златната среда", като е под номер 12.