Финалистът от последното издание на Лига Европа Рома започна новия сезон в италианското първенство с равенство 2:2 със Салернитана.

Двубоят на "Олимпико" във Вечния град се превърна в съревнование между ветераните Андреа Белоти и Антонио Кандрева, които вкараха и четирите гола в мача.

Рома се интересува от италиански национал

Гнонто иска да напусне Лийдс

Таранът на домакините Белоти прати топката във вратата на гостите от Салерно още в осмата минута, но попадението му бе отменено поради засада. Девет минути след това бившият голмайстор на Торино отново вкара, като този път голът му бе зачетен за 1:0.

Салернитана изравни в 36-ата минута чрез бившия ас на Лацио Антонио Кандрева, а отново той донесе пълен обрат на гостите три минути след почивката.

Моуриньо: Г-н Матич ми заби нож в гърба!

"Много съм щастлив, че имам Паредес на негово място"

В последния половин час на мача Рома натика съперника си в неговата половина и това донесе поне точка на "вълците". Автор на изравнителния гол за крайното 2:2 бе Белоти в 82-рата минута. Пет минути по-рано гредата попречи на Рома след удар на Стефан Ел-Шаарауи.

В другата среща в неделния следобед Аталанта надви с 2:0 Сасуоло. И двете попадения в Реджо Емилия паднаха в края на мача. В 83-тата минута новото попъление Шарл де Кетеларе откри, а в добавеното време Надир Зортеа оформи успеха на "нерадзурите".