Рома победи състава на Дженоа, в среща между двата тима от 17-ия кръг на Серия "А". Столичани регистрираха успех с 2:0.

Първият гол в мача бе дело на Алесандро Флоренци, разписал се в края на първата част, а крайното 2:0 оформи Садик минута преди края.

След катастрофалната серия от резултати на двата отбора, това може да се окаже последният двубой за един от двамата треньори - Руди Гарсия или Джан Пиеро Гасперини.

Преди началото днес римляните спечелиха едва шест точки в последните си пет мача в първенството и се смъкнаха на 5-та позиция, изпреварени от Ювентус.

Лошата форма на Рома се потвърди и за Купата на Италия, където втородивизионният Специя измъкна 0:0 на "Олимпико" и спечели след дузпи, за да продължи напред.

Дженоа пък е на 17-то място заради трите поредни поражения от Карпи, Интер и Болоня. "Грифоните" също бяха унижени за Купата, след като загубиха у дома от третодивизионния Алесандрия.

През миналия сезон Рома победи с 2:0 Дженоа у дома, "вълците" спечелиха и всичките си домакинства над този съперник от 2008 година насам.

Така беше и тази вечер, като резултатът дори бе повторен.

Римляните вкараха по веднъж в двете полувремена. Те сториха това първо три минути преди почивката, като в прегръдките на съотборниците си се оказа Алесандро Флоренци, а в последствие и минута преди края, когато точен бе Садик.

Това бяха и едни от малкото 100%-ви ситуации пред вратата на гостите, които пък от своя страна предимно се бранеха, очаквайки шанса си. Той обаче така и не дойде.

В самия край на мача Рома остана с човек по-малко на терена, като Джеко получи червен картон.

Столичани продължават борбата с лидерите в класирането, като вече разполагат с актив от 32 точки.