Няма стари, няма млади - има можещи, и не можещи. Брутално клише, но също толкова и вярно. В това се убеждаваме, докато гледаме Франческо Тоти. Принца на Рим показа за сетен път, че дори и на годинки, винаги може да измъкне Рома, дори когато мисията изглежда невъзможна.

Такава се струваше да бъде срещу Сампдория. "Моряците" поведоха на "Олимпико" с 1:2 на почивката, макар че Мохамед Салах изведе "вълците" напред в 8-та минута. Обратът обаче бе осъществен до почивката след голове на Мюриел и Куалярела.

Нямаше как - на почивката Лучано Спалети се принуди да пусне Франческо Тоти. Този ход даде резултат мигновено. Първо Един Джеко успя да изравни резултата в 61-та минута за 2:2 след асистенция именно от Тоти , но кулминацията на подгизналия от дъжд "Олимпико", заради който се забави началото на второто полувреме, предстоеше.

Тя дойде във финалните минути на мача, когато Джеко бе съборен в наказателното поле, а зад топката застана Тоти. Принца не сгреши и доведе нещата до пълен обрат и три точки за Рома.