Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:

Фернандес успя да стигне до диагонален удар, но Счесни спаси неособено силния му удар.

Хонда влиза на мястото на Пашалич.

84′

Жълт картон за Емерсон.

82′

Страхотен удар на Джеко от наказателното поле с левия крак е избит от Донарума в корнер.

78′

Жълт картон за Палета.

77′

Рома вече мисли за съхраняване на преднината си, поради което играчите на Спалети разчитат предимно да разиграват топката в средата на терена, с идеята да издърпат съперника в по-предни позиции, което би осигурило повече празни пространства за атаката на домакините.

71′

Лападула отстъпва мястото си на Луис Адриано.

65′

Мати Фернандес влиза на мястото на Бертолачи.

64′

Бърза контраатака на Милан доведе до подаване към Лападула в наказателното поле, но нападателят на "росонерите" се подхлъзна при изстрела, който мина далеч от целта.

62′

ГООООЛ ЗА РОМА! Раджа Наинголан овладя топката в половината на съперника, след което се устреми към дъгата на наказателното поле, за да последва фронтален удар с левия крак на белгиеца, който се озова в мрежата на Донарума - 1:0 за Рома!

58′

Играчите на Милан приеха играта в собствената си половина, докато тези на домакините опитват да се настанят трайно пред вратата на Донарума.

52′

Добра атака на "росонерите", които показват, че умеят да играят на скорост и нямат проблем да стигат до вратата на съперника. При поредното такова нападение топката попадна в Пашалич, който от точката на дузпата обаче бе крайно неточен.

47′

Домакините започват втората част по идентичен начин с първата - като опитват да притиснат съперника в половината му, с надеждата да накарат противника да бърка при изнасянето на топката.

45′

Начало на второто полувреме!

45+3′

Край на първото полувреме.

44′

Атака на Рома по десния фланг, целеше да намери току що появилия се Ел Шаарауи, но Донарума внимаваше и пресече центрирането пред погледа на футболиста.

42′

Принудителна смяна в състава на Рома. Ел Шаарауи влиза на мястото на контузения Перес.

36′

Невероятна възможност за Рома! Домакините можеха да стигнат до гол, след като Джеко бе намерен между двама защитници на "росонерите", пое на гърди и с диагонален удар преодоля Донарума, но топката мина на сантиметри от дясната греда на стража! Това е най-чистото положение за римляните от началото на срещата!

32′

Въпреки пропуска от бялата точка, гостите от Милано продължават да играят по-бързо с топката и да стигат по-лесно до наказателното поле на съперника.

27′

Мбайе Нианг пропуска от бялата точка! Това е втори пореден негов пропуск от дузпа!

26′

Дузпа за Милан, след като Лападула бе съборен от Счесни в наказателното поле, а вратарят се разминава за нарушението само с жълт картон!

18′

Жълт картон за Пашалич.

17′

Милан организира чудесна контраатака, която премина през Нианг, а последният намери Сусо, който опита нещо средно между изстрел и коварно центриране по земя към Лападула, но вратарят Счесни внимаваше и улови кълбото.

13′

Гостите от Милан изнесоха постепенно играта в половината на съперника, а центриране на Сусо можеше да намери Нианг пред вратараското поле, но последният се размина на сантиметри с топката.

8′

Рома е по-активният и настъпателен отбор в тези начални минути на "Олимпико".

2′

Домакините първи стигат до възможност за гол чрез Джеко, който получи топката отдясно в наказателното поле, но силният му диагонален удар бе избит от Донарума в корнер.

1′