Отборът на Рома не срещна каквито и да било затруднения при домакинството си на Торино, налагайки се с убедителното 3:0 на "Олимпико".

Попаденията за столичани в тази среща от програмата на 11-ия кръг на Серия "А" реализираха Торосидис, Кейта и Ляич, а гостите просто не намериха аргументи, с които да отговорят подобаващо на опонента си.

Още в 8-мата минута на двубоя Тоти пусна пас към Торосидис, който с красив гол даде аванс на домакините в срещата.

До почивката предимството на римляните бе удвоено, като Пянич записа първата си асистенция в мача, а Сейду Кейта - втория гол за състава си в 27-ата минута. Бившият футболист на Барселона не остави шансове на стража на гостите и за всички на стадиона бе ясно кой ще е крайният победител тази вечер.

Точка на спора сложи Ляич, чийто мощен изстрел в 58-ата минута, отново след асистенция на Пянич, оформи оказалото се и крайно 3:0.

Малко преди края терена напусна емблематичният за домакините Франческо Тоти, който явно не одобри решението на наставника да го замени и се насочи към скамейката с наведена глава.

Преди последния сигнал в игра влезе и Кевин Строотман, който се завърна в редиците на Рома след продължителна контузия.

С победата си, записана днес, римляните продължават да поддържат разликата от лидера Ювентус на 3 точки, а с това и интригата в шампионата.