Рома се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след измъчена победа над Емполи с 2:1. Двубоят на "Олимпико" беше решен след продължения, а успеха на "вълците" осигури Даниеле Де Роси с точно изпълнена дузпа в 113-ата минута.

Съставът на Рома, който бе домакин в срещата имаше превес и контролираше мача, а резултатът бе открит още в 5-ата минута от Хуан Итурбе – 1:0. Крехкият аванс бе опазен почти до края на срещата. В 80-ата минута Симоне Верди успя да изравни и прати мача в продължения.

В 113-ата минута Пьотр Желински направи шпагат в краката на Леандро Паредес в наказателното поле, но игра първо с топката. Реферът Ди Бело обаче даде дузпа, която Де Роси превърна в гол.

Въпреки победата, Рома отново разочарова с представянето си. Играчите на Руди Гарсия на моменти действаха без концентрация, а при 2:1 Матия Дестро си навлече гнева на феновете, като не подаде на свободен съотборник и пропиля чудесна възможност за трети гол. След последния съдийски сигнал от трибуните се чуха доста освирквания по адрес на домакините, които все преследват рекордната десета купа в турнира.