Стан Вавринка продължава към четвъртфиналите на "Ролан Гарос", след като победи със 7:6 (6), 5:7, 6:4, 3:6, 8:6 Стефанос Циципас в изключително драматичен мач, който продължи малко над 5 часа.

В първия сет играта беше изключително равностойна. Нито един от тенисистите не успя да направи пробив и всичко се реши в тайбрек, който Вавринка успя да вземе с 8:6. Втората част започна мечтано за Стефанос Циципас, който поведе с 3:0 гейма, но не успя да задържи преднината си. Вавринка успя да го пробие, но младокът не се предаде и успя да затвори сета с резултат 7:5.  В третата част Ваврина нанесе своя удар в седмия гейм, когато успя да пробие подаването на съперника си за 4:3, което му позволи да вземе сета с 6:4.

Четвъртият сет доста приличаше на втория. Циципас бързо поведе с 3:0, Вавринка върна пробива, за да намали с 2:3, но Стефанос проби за 4:2 и така прати мача в решителен пети сет.

В петата решителна част всичко се реши в последния гейм, в който Вавринка проби на 30 и спечели мача.

Швейцарецът, който в предния кръг отстрани Григор Димитров, наниза 16 аса в срещата, а неговият гръцки опонент записа само 3 директни точки от сервис. Двойните грешки на сметката на Циципас са шест, а Стан направи три такива.

За място на полуфиналите Вавринка ще се изправи срещу Роджър Федерер. Стан има само 3 победи от 25 мача срещу своя сънародник.

Рафа Надал записа 90-ата си победа на "Ролан Гарос" , следва мач срещу Нишикори или Пер