Седмата поставена Онс Жабюр от Тунис се класира за първи път за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Жабюр победи американката Бернарда Пера с 6:3, 6:1 за само 63 минути под яркото слънце в Париж.

Сезонът за тунизийката набра скорост в Париж, след като номер 7 в света претърпя лека операция на коляното по-рано през годината и пропусна турнира в Мадрид заради проблем с прасеца след спечелената титла в Чарлстън.

28-годишната Жабюр поведе с 4:1 в първия сет, въпреки че много зрители на "Филип Шатрие" все още влизаха на корта и го затвори за 35 минути с нейния пети пробив. Тунизийката загуби подаването си три пъти в първата част.

Пера победи Жабюр в последната им среща на твърдите кортове в Гуанджоу през 2019 година, но левичарка не успя да се справи със съперничката си на клей, а в допусна много грешки при първото си участие в четвъртия кръг на турнир от Големия Шлем.

Тунизийката подобри играта си във втората част, загуби само един гейм и затвоти мача за малко повече от час.

Жабюр, която се стреми към първа титла от Големия Шлем, след като загуби финалите на "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ миналата година, ще се изправи в следващия кръг срещу Сара Сорибес Тормо (Испания) или 14-ата поставена Беатрис Адад Мая (Бразилия), които играят в момента.