Стан Вавринка се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос". Там той ще се изправи срещу Марин Чилич.

Швейцарецът отстрани последната надежда на домакините при мъжете Гаел Монфис след успех със 7:5, 7:6 (7), 6:2.

Хърватинът пък престоя на корта само 48 минути, тъй като при резултат 6:3, 3:0 в негова полза Кевин Андерсън се отказа поради контузия. Южноафриканецът стана шестият тенисист от началото на турнира при мъжете, който се отказва поради травма. Така Чилич за първи път в кариерата си ще играе на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция.

Стан Вавринка върза "геврек" на Фабио Фонини

Швейцарецът продължава напред в Париж

Вавринка трябваше да се потруди доста повече. Той бе сериозно затруднен от Монфис в началото, като изоставаше с пробив, но успя да изравни за 4:4, а след това постигна пробив в последния възможен момент и взе първия сет със 7:5.

Втората част бе изключително равностойна, като започна с размяна на пробиви. Стигна се до тайбрек, в който Гаел отново не издържа във важен момент и загуби със 7:9. Развоят на втората част пречупи французина и той допусна два пробива в третата.

Марин Чилич се класира за 1/8-финалите на "Ролан Гарос"

Хърватинът с нов успех в Париж

Шампионът от 2015 г. демонстрира отлична форма и няма загубен сет от началото на турнира, въпреки че му се наложи да играе четири тайбрека.