Красотата оцеля на „Ролан Гарос", след като две от най-големите хубавици в тениса Мария Шарапова и Ана Иванович се класираха за осминафиналите.

Рускинята, която е №2 в схемата, се наложи с 6:1, 6:4 над сънародничката си Ала Кудрявцева за 68 минути. Маша помете квалификантката в първия сет, като записа 6 поредни гейма. Във втория Кудрявцева дръпна с 3:0. Тогава Шарапова се концентрира максимално и след 2:4 спечели 4 гейма, а с това и мача. Двете тенисистки направиха общо 10 пробива, 7 от които бяха за Мария Шарапова.
В следващия кръг рускинята ще играе срещу  Пати Шнидер (Швейцария), която отстрани трудно Карин Кнап (Италия) след 6:1, 4:6, 7:5.

"Направих прекалено много непредизвикани грешки. Малко съпернички биха пропуснали да ме победят при такава игра. Този мач бе урок за мен", заяви Шарапова след срещата.

Седмата в схемата Иванович бе още по-убедително срещу друга квалификантка. Сръбкинята отнесе Йоана-Ралуца Олару от Румъния с 6:2, 6:0 за час и 5 минути. Ана постина 4 аса и общо 11 печеливши удара, срещу 15 непредизвикани грешки.

Финалистката от миналата година Светлана Кузнецова пък отстрани третата тенисистка, тръгнала от квалификациите. Рускинята, която е трета в схемата, победи словачката Доминика Цибулкова с 6:2, 6:3.

Чехкинята Лусие Шафаржова спечели срещу местната фаворитка Амели Моресмо с 6:3, 7:6 (3). 20-годишната левичарка от Бърно отстрани французойката и в първия турнир от Големия шлем за годината в Мелбърн. Там Шафаржова спечели с 6:4, 6:3 на осминафиналите. В Париж и в двата сета Моресмо повеждаше с по 3:0 гейма, но не успяваше да завърши частите в своя полза. Между сетовете бившата номер едно в света напусна корта за малко, но послед успя да продължи мача.

"Няма нищо изненадващо в това, че загубих. Нямаше как да си поставя високи цели за турнира, тъй като пропуснах доста заради операцията и не можах да се подготвя напълно. Във всеки мач желанието ми бе просто да показвам най-добрия тенис, на който съм способна. Днес не се получи", коментира след мача Моресмо.

За влизане в четвъртфиналите 29-ата в света чехкиня ще играе срещу Анна Чакветадзе от Русия, отстранила Аи Сугияма (Япония) с 6:4, 6:4.