Бившата лидерка в световната ранглиста Серина Уилямс се прости с мечтата си за 24-а титла на сингъл в Големия шлем, след като загуби с 3:6, 5:7 от Елена Рибакина (Казахстан) в мач от четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Трикратната шампионка Уилямс, която не е печелила голям трофей от 2017 насам и е на един успех от рекорда на Маргарет Корт, даде всичко от себе си и на моменти бе близо да обърне нещата в своя полза.

39-годишната американка, която е поставена под номер 7 в Париж, допусна първи пробив в четвъртия гейм, а след това върна брейка за 3:4, но се пропука веднага след това и Рибакина затвори с 6:3.

Втората част започна с размяна на пробиви, след което това се повтори за 4:4. Силите на Уилямс бяха на привършване и при 5:5, тя загуби подаването си на 0, а след това Рибакова бе непоколебима и спечели срещата. На 1/4-финалите Рибакина ще се изправи срещу 31-Анастасия Павлюченкова от Русия, която победи 15-Виктория Азаренка (Беларус) - 5:7, 6:3, 6:2.