Полякинята Ига Швьонтек спечели за втори път в кариерата си титлата от Откритото първенство на Франция по тенис.

Във финала при жените в Париж водачката в световната ранглиста победи американката Коко Гоф с 6:1, 6:3. Мачът продължи само 70 минути, а за Швьонтек това е 35-а поредна победа, с което изравни рекорда на Винъс Уилямс, която прави това през 2000 година.

Швьонтек, която триумфира на "Ролан Гарос" и през 2020 година, започна ударно срещата и поведе с 4:0 гейма след само 19 минути игра. След по-малко от четвърт час тя затвори първия сет след третия пробив, който реализира.

Рууд срещу Надал във финала на "Ролан Гарос"

Ето подробности

18-годишната Гоф, която играе за пръв път във финал на турнир от "Големия шлем", започна по-добре втория сет и поведе с 2:0. Само за около десетина минути обаче Швьонтек обърна хода на сета, след като спечели пет последователни гейма, а малко по-късно ретур в аут на Гоф донесе шампионската радост на 21-годишната полякиня.

След края на мача тя се качи в ложата, където бяха настанени семейството и приятелите и, а там тя бе поздравена и от капитана на националния отбор на Полша по футбол Роберт Левандовски.

Снимка 576426

Източник: EPA/БГНЕС

За победата си на "Ролан Гарос" Ига Швьонтек ще получи чек за 2,2 милиона евро, докато Гоф ще добави към банковата си сметка 1,1 милиона евро.