Световният №2 при тенисистите Рафаел Надал от Испания продължава победния си ход на Откритото първенство на Франция с награден фонд 15,5 милиона долара. Навръх 22-ия си рожден ден шампионът от предишните три издания на турнира записа 26-ата си поредна победа в състезанието, класирайки се за полуфиналите.

В испански сблъсък от четвъртфиналите Надал победи №20 в света и №19 в схемата на турнира Николас Алмагро с 6:1, 6:1, 6:1 за 104 минути.

Надал записа 68% първи сервис срещу 38% за Алмагро. 20-ият в света направи 3 аса срещу 1 за фаворита. Надал направи 1 двойна и 9 непредизвикани грешкип срещу 3 двойни и 36 непредизвикани грешки за съперника му.

Това бе трети мач в професионалния тенис между двамата испанци, като Надал записа третата си победа. Алмагро все още няма спечелен сет срещу сънародника си.

На полуфиналите Надал среща Новак Джокович в един от най-очакваните сблъсъци на турнира.