Световният №1 при тенисистите Роджър Федерер от Швейцария стигна до 16-ият си пореден полуфинал в турнир от Големия шлем.

За 121 минути финалистът от миналогодишното издание на надпреварата отнесе на четвъртфиналите най-добрият чилийски тенисист Фернандо Гонсалес с 2:6, 6:2, 6:3, 6:4.

26-годишният брюнет от Базел имаше проблеми само в първия сет, който и загуби за 25 минути. След това бе тотален хегемон на корта.

Федерер регистрира 65% първи сервис срещу 72% за Гонсалес. Световният №1 направи 11 аса срещу 3 за съперника му. Федерер записа 29 непредизвикани грешки срещу 20 за чилиеца.

Това бе 12-и мач между двамата, като Федерер постигна 11-ата си победа.

"Беше много трудно. Той целеше ъглите на корта и не бях сигурен как трябва да играя срещу него. Според мен изиграх един добър мач срещу труден съперник", бе коментарът на Федерер след мача.