Победителят от Откритото първенство на Австралия при мъжете Новак Джокович от Сърбия стигна до полуфиналите на "Ролан Гарос".

На четвъртфиналите в Париж световният №3 надигра трудно изненадата в турнира при мъжете тази година - Ернест Гулбис от Латвия със 7:5, 7:6(3), 7:5.

19-годишният Гулбис, който в момента е №80 в световната ранглиста, изпили сериозно нервите на Ноле, като сърбинът измъкна мача след 187 минути игра.

Джокович регистрира 66% първи сервис срещу 62% да съперника му. Гулбис направи 12 аса срещу 6 за Новак. Сръбският тенисист записа 1 двойна и 36 непредизвикани грещки срещу 7 двойни и 60 непредизвикани грешки за Гулбис.

Това бе първи мач професионалния тенис между двамата.

На полуфиналите Джокович излиза срещу победителя от последните три издания на турнира Рафаел Надал от Испания.