Доминик Тийм е следващият съперник на поставения под №2 на "Ролан Гарос" Александър Зверев (Германия). На 1/8-финалите австриецът надигра с 6:2, 6:0, 5:7, 6:4 Кей Нишикори (№19).

Тийм беше безапелационен в първите два сета, като след 3:2 направи серия от 9 поредни гейма. В третата част Нишикори имаше аванс от 6:5. Японецът се възползва и измъкна сета, а в четвъртата част играта вървеше гейм за гейм без пробиви до 3:3.

В седмия гейм полуфиналистът от 2016 и 2017 година Тийм нанесе тежък удар на съперника, печелейки подаването на Нишикори, а след това пробивът бе затвърден - 5:3. В десетия гейм австриецът сложи точка на спора с втория си мачбол, при който японецът, двукратен четвъртфиналист в Париж, изкара топката в аут от форхенд.

За Тийм това бе първа победа и първи спечелени сетове изобщо срещу Нишикори, който до момента имаше два успеха срещу австриеца.

Срещу следващия си противник - Зверев, Доминик Тийм има 4 победи от 6 двубоя, но при последната им среща надделя германецът - 6:4, 6:4 на финала в Мадрид тази година.

Мадисън Кийс е първата четвъртфиналистка на "Ролан Гарос"