Доминик Тийм се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Франция.

Австриецът постигна категоричен успех над ветерана Гаел Монфис с 6:4, 6:4, 6:2.

Двубоят между двамата стартира с два поредни пробива за Тийм и преднина от 4:0. В тези минути превъзходството на 4-ия в света от основната линия беше тотално, а това беше от решаващо значение, тъй като през по-голямата част от мача битката се водеше именно оттам.

Роджър Федерер: Стан е най-опасен на клей

"Маестрото" коментира утрешния швейцарски четвъртфинал

Във втория сет действията бяха равностойни и без изненади чак до 9-ия гейм. Тогава Монфис поведе с 30:0 и допусна двойна грешка, която подсказа на Тийм, че може да потърси нещо повече. Увереността на французина беше разклатена. Третият и оказал се финален сет беше предрешен сравнително рано. Тийм постигна лесен пробив в 3-ия гейм, а в 7-ия окончателно прекърши съперника си с още един. Финалният гейм в мача беше чиста формалност, с което австриецът заслужено продължи напред.

В следващата фаза Тийм очаква победителя от сблъсъка между Хуан Мартин Дел Потро и Карен Хачанов.

Рафаел Надал: Невероятно е, че имам 11 титли тук, в Париж

"В такива условия ми се струва, че се справих добре"