Испанецът Карлос Алкарас преодоля лошо начало и тежко поражение в първия сет, но победи Яник Синер с 2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3 в маратонски мач от полуфиналите на откритото първенство по тенис на Франция.

Така той достигна първия си финал на "Ролан Гарос" и в него ще срещне Каспер Рууд или Александър Зверев.

Алкарас е подготвен за битка със Синер

Мнозина определят съперничеството между тях като следващото голямо противопоставяне

Поставеният под номер 3 испанец загуби първите си два сервис-гейма и Синер поведе с 4:0, след което затвори частта на трети сетпойнт.

Следващата започна по подобен начин и италианецът, поставен под номер 2, проби още на старта, но Алкарас върна брейка в четвъртия гейм и направи още един за 4:2. Испанецът задържа преднината си и изравни резултата.

Нови два пробива на Синер му върнаха преднината от един сет, но в четвъртия Алкарас стигна до ключов брейк в десетия гейм и изравни с 6:4.

Така се стигна до последната част, в която Алкарас записа пробив за 2:0 и го защити в следващия си сервис-гейм. Синер, който ще бъде лидер в световната ранглиста в понеделник, отрази два мачбола, но испанецът не сгреши при третия и взе двубоя след четири часа и 12 минути на корта.

До момента Алкарас има две титли от Големия шлем, спечелени в Англия и САЩ.