Волейболният дамски отбор на САЩ победи с 3:1 гейма (22:25, 25:17, 25:19, 25:19) състава на Китай, в последен мач от Група "Б" на турнира в Рио.

Американките, които са вицешампионки от Лондон 2012, завършват на първото място в групата с актив от 14 точки. Китайките също се класират за четвъртфиналите, заемайки четвъртото място в група "Б" на турнира.

Най-резултатна за американския отбор беше Джордън Ларсън-Бърбач с 15 точки. Нейните съотборнички Келси Робинсън и Кели Мърфи добавиха по 11 точки.

Тин Чжу отбеляза 19 точки за световния вицешампион Китай, а срещата продължи точно 93 минути.

Холандия надигра драматично Сърбия с 3:2 и си осигури второто място в тази група с 11 точки, докато сръбкините останаха на третата позиция в крайното класиране с една точка по-малко от "оранжевите".