Председателката на българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева окуражи момичетата от ансамбъла, които започнаха днес подготовка за Олимпиадата в Рио Де Жанейро.

"Вие сте най-достойните и сте избрани да бъдете националния отбор ансамбъл жени на България за следващия олимпийски цикъл. От вашата отговорност, отдаденост, работа и дисциплина ще зависи кои от вас ще бъдат в основния състав. Ще вървите по отъпкания път на "златните момичета", които написаха и продължават да пишат историята на българската и световна художествена гимнастика със златни букви. Вярвам във вас и желая успех на всяка от вас", каза Раева. 

Новата треньорка на ансамбъла Весела Димитрова предупреди гимнастичките, че ги очаква тежък подготвителен лагер.

"Този лагер е много важен за всяка една от вас. Трябва да уеднаквим техниката и работата с тяло. Лагерът няма да е лек, но ако сте съвестни и отговорни, ще бъдете доволни от постигнатото", заяви Димитрова.