Европейският шампион Испания започна със загуба участието си на баскетболния турнир от олимпийските игри в Рио де Жанейро. Иберийците загубиха от Хърватия с 70-72.

Испания водеше с 21-13 след първата част и с 38-32 на полувремето. След третата част разликата се запази - 54-47.

Водените от Александар Петрович хървати не хвърлиха кърпата и се събудиха в последната четвърт. Шест минути преди края те поведоха за първи път с 57-56. До края срещата вървеше кош за кош и дори две минути преди края Испания водеше с 4 точки разлика.

В първата среща за деня Литва победи домакините от Бразилия с 82-76. Литовците водеха с 24 точки на почивката, но окуражавани от публиката домакините за малко не направиха сензационен обрат.

Последната среща по програма е Аржентина - Нигерия.