Женският футболен тим на Германия грабна златните медали от Олимпиадата в Рио. На финала Бундестимът успя да се справи със сензацията Швеция, която по пътя си към среброто елиминира фаворити като САЩ и Бразилия.

Двубоят се разви по отличен начин за германките, които поведоха след 48 минути игра. В прегръдките на своите съотборнички попадна Дженифер Марошан.

Шведките допълнително затрудниха своето положение в 62-ата минута, когато Линда Сембрант си отбеляза нелеп автогол. До кая силите на скандинавките стигнаха само до почетен гол дено на Стина Блакстениус, който обаче се оказа крайно недостатъчен за осъществаване на голямата цел.

По-рано днес, в двубой за бронзовите медали, Канада победи домакините от Бразилия с 2:1.

ШВЕЦИЯ – ГЕРМАНИЯ 1:2

0:1 Дженифер Марошан (48‘), 0:2 Линда Смбрант-автогол (62‘), 1:2 Стина Блакстениус (67‘)