Отборът на Нигерия спечели бронзовите медали от олимпийския турнир по футбол в Рио де Женейро. В директна битка за третото място, африканците надиграха с 3:2 голямата изненада в тази надпревара – Хондурас.

Селекцията на Стивън Сиасиа излезе безкрайно мотивирана за крайния успех и до 56-ата минута вече водеше с 3:0. Отличен мач за „супер орлите“ изигра младата надежда на Рома – Умар Садик, блеснал с две попадения. Другият гол пък бе дело на Умар, който се възползва от слаба първоначална изява на съперниковия вратар Лопес.

Хондурас закъсня изключително много с връщането си в мача, вкарвайки две попадения между 71 -86 минути чрез Лозано и Перейра. За повече обаче не им достигна както време, така и физическа сила.

По-късно тази вечер е дългоочакваният финал между домакините от Бразилия и Германия.

ХОНДУРАС – НИГЕРИЯ 2:3

0:1 Садик (34‘), 0:2 Умар (49‘), 0:3 Садик (56‘), 1:3 Лозано (71‘), 2:3 Перейра (86')

СТАДИОН: „Минейрао“

СЪДИЯ: Сандро Рики

ХОНДУРАС: Лопес, Пас, Перейра, Алварес, Варгас, Акоста, Салас, Киото, Банегас, Гарсия, Елис (резерви: Рамирес, Паласиос, Лозано, Еспинал, Бенавидес, Торес, Фонсека)

НИГЕРИЯ: Емануел, Синкър, Шеху, Еконг, Умар, Езекиел, Оби Микел, Умар, Азубуике, Амузие, Мухамед (резерви: Акпей, Маду, Еримуйа, Етебо, Аджай, Салиу, Удо)