Елица Янкова е първият български спортист достигнал до полуфинал на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тя ще се бори с азербейджанката Мария Стадник за място на финала.

Елица победи на четвъртфинал в кат. до 48кг коравата колумбийка Каролина Идалго Кастийо. Очакванията за оспорван двубой се оправдаха. Двете се "сбиха" от самото начало на схватката. Кастийо първа получи предупреждение за пасивност и точно когато изтичаха 30-те секунди тя успя да реализира две точки. Първата част завърши при резултат 0-2, но Елица показа още в предишните срещи, че не се притеснява да догонва в резултата.

През втората част схватката продължи със същата интензивност. Българката се хвърли в непрестанни атаки и успя да изравни - .2-2. Съгласно правилата в борбата това ѝ даде предимство и в последната минута тя трябваше да не допусне точка за да спечели.

В края на схватката колумбийката опита всичко и беше на косъм обрат. Крайната дойде сирена в подходящия момент, когато Елица поти беше повалена. Обявяването на победителката се забави, защото имаше протест от страна колумбийския щаб. Но както става често в борбата журито не го уважи и даде още една точка за българката за крайната победа от 3-2.