Рилски спортист поднесе първата изненада в шестия кръг на родната "А" футболна група, след като победи Славия насред Овча Купел с 1:0. Пред около 200 зрители, които едва ли са очаквали подобно развитие на срещата, тимът от Самоков изигра може би най-добрия си мач от началото на сезона.

Първоначалните минути обаче не предвещаваха нищо подобно - "белите" натиснаха и на два пъти Тодор Колев пропусна да открие. В 27-а минута се стигна и до най-фрапантния момент в мача, в който Асен Караславов си позволи да удари капитана на гостите Димчо Маринов и логично получи директен червен картон.

Останали с десет човека, софиянци трудно успяваха да достигнат до голово положение, а в същото време се и оголваха сериозно в защита. От това се възползва резервата на Рилски спортист Стефан Костадинов, който в началото на втората част след удар с глава изненада Емил Петров и изненадващо изведе гостите напред.

Вместо до изравнително попадение обаче двубоят предложи и дузпа за тима от Самоков - при поредната контраатака Щърков бе съборен от вратаря на Славия и реферът посочи бялата точка. Васил Киров обаче улучи гредата и остави минимален шанс на домакините да се върнат в мача. "Белите" обаче не успяха да се възплолзват от него и с това се лишиха и от трите точки в срещата.

В друг двубой от кръга Ботев (Пд) напомни за славните си години от миналото, категорично надигравайки Спартак (Варна) с 5:1.

Начало на голедата на "Христо Ботев" даде Дормушали Саидходжа, след него последователно се разписаха Георги Аврамов, Георги Какалов, Анастас Петров и Тодор Симов. "Соколите" все пак записаха почетно попадение, макар и от дузпа - реализира я потърпевият в ситуацията Радомиров.