Треньорът на Реал (Мадрид) – Зинедин Зидан разкри, че не смята да се разделя с новата звезда на отбора – Марко Асенсио. Юношата на мадридчани блесна в снощния мач за Суперкупата на Европа срещу Севиля още в 21-ата минута, когато успя да открие резултата с впечатляващ далечен удар.

Това бе дебютът на младока на толкова високо ниво за „кралете”, тъй като преди това той играеше под наем в Майорка и Еспаньол.

„Белия балет” надви Севиля след късна драма и грабна трофея на Европа. Серхио Рамос отбеляза гол в добавеното време на редовните 90 минути, с което изравни резултата до 2:2 и прати срещата в продължения. С общ резултат 3:2 Реал надви тазгодишният победител от Лига Европа.

„Асенсио ще остане с нас. Това е планът ми. Когато ти се дава възможност да играеш и се справиш добре, няма как да не съм щастлив от представянето му. Той се справи блестящо, не само заради гола”, категоричен бе Зидан, цитиран от „Marca”.