Нападателят на Реал Мадрид Винисиус Жуниор ще се яви в съда във връзка с расисткия скандал срещу него, съобщава RTVE.

22-годишният бразилец ще участва в заседанието на Върховния съд във Валенсия чрез видеоконферентна връзка. Датата на заседанието не е обявена. Освен това преди него съдът ще изслуша обвиняемия, а също иска да призове охранителите и стюардите на стадиона да дадат показания като свидетели.

Реал загуби като гост от Валенсия с 0:1 в двубой от 35-ия кръг на испанската Ла Лига. По време на мача Винисиус Жуниор многократно беше подложен на расистки обиди от феновете на домакините. Заради това срещата беше прекъсната за няколко минути през второто полувреме.

След мача бразилецът разкритикува проявите на расизъм, а Реал Мадрид подаде жалба в прокуратурата. На 23 май стана известно, че след инцидента са арестувани трима фенове на Валенсия.

Бивш футболист на Барселона: Винисиус не трябва да напуска Реал (Мадрид)