Отборите на Севиля и Реал Мадрид завършиха при равенство 1:1 в среща от десетия кръг на футболното първенство на Испания.

Реал Мадрид остава начело във временното класиране в Ла Лига с 25 точки, но следващите Жирона, Барселона и Атлетико Мадрид имат шанс да скъсят дистанцията, като първите два са с мач по-мало, а Атлетико с две срещи по-малко. Мадридчани прекъснаха серията си от три поредни победи.

За Севиля точката донесе изкачване от една позиция до 13-ата с общо 9 в актива, но тимът няма успех вече три срещи от шампионата.

Федерико Валверде вкара топката във вратата на Севиля в четвъртата минута, но попадението не бе зачетено след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР заради засада.

В 24-ата минута Иван Ракитич бе близо до попадение за домакините, но ударът му бе блокиран, а минута по-късно и Джибрил Соу пропусна нов шанс за Севиля.

Пак Ракитич застраши вратата на гостите в 47-ата минута, но стражът на Реал Кепа Арисабалага се намеси навреме.

Тони Кроос пропиля изгодна възможност за мадридчани в 51-ата минута, а шест по-късно и Родриго не успя да разпише.

Дейвид Алаба си отбеляза автогол в 74-ата минута, опитвайки се да изчисти топката след центриране и домакините от Севиля поведоха с 1:0.

Само четири минути по-късно, в 78-ата Дани Карвахал се разписа след изстрел с глава за 1:1 при асистенция на Тони Кроос.

Реал (Мадрид) напира за ас на Байерн

Този сезон Дейвис изигра 11 мача, в които отбеляза 3 асистенции

Вратарят на Реал Арисабалага предотврати попадение на бившия капитан на мадридчани Серхио Рамос в 81-ата минута, който стреля с глава от близко разстояние в атака за Севиля и резултатът остана 1:1. Това бе първи мач за Рамос с екипа на Севиля срещу Реал.

Севиля и Реал (Мадрид) е гвоздеят на програмата в Ла Лига

Двубоят на стадион "Рамон Санчес Писхуан" започва 19:30 часа

На 28 октомври в Ла Лига предстои дербито Барселона - Реал Мадрид, докато Севиля ще гостува на Кадис.