Испанският гранд Реал (Мадрид) се изравни на върха в класирането на Пример дивисион с Атлетико (Мадрид).

Това стана възможно след категоричен успех на "кралете" със звучното 6:1 над състава на Реал Бетис.

Попаденията за гостите бяха реализирани от Варан, Бензема, Марсело, Роналдо и Иско, като последният се разписа на два пъти.

Повече от изненадващо, звездата на столичани - Кристиано Роандо порази вратата на съперника едва от последния си опит.

При част от попаденията на съотборниците си пък, португалският ас правеше показателни физиономии, с които явно онагледяваше недоволството си от факта, че не е сред разписалите се.

Иначе наказателната акция на мадридчани стартира още в 4-ата минута, когато соченият преди време от Жозе Моуриньо за "най-добър бъдещ защитник в световния футбол" - Рафаел Варан порази целта.

Между 31-ата и 39-ата минути първо Бензема, а в последствие и Марсело, покачиха на 3:0.

До почивката всичко отдавна беше ясно, след като и Иско записа името си в листата с голмайсторите, в даденото от съдията продължение на полувремето.

Десетина минути след подновяването на играта Сехудо пробва да върне минимална интрига в срещата, но ново попадение на Иско в 62-ата минута сложи точка на спора.

Крайното 1:6 оформи Роналдо, с гола си 12 минути преди края на сблъсъка.

На върха в класирането Атлетико и Реал разполагат с по 18 точки в актива си. Севиля е трети със 17.