Реал (Мадрид) пропусна шанса да поведе на Барселона с три точки, след като не успя да победи като гост Виляреал. Момчетата на Зинедин Зидан успяха да стигнат само до 2:2, и то с попадения на Гарет Бейл, който бе на косъм да напусне тима през лятото.

Виляреал откри резултата в 12-ата минута, когато Жерард Морено се разписа. Първоначално попадението бе отменено, но след намесата на видео асистент рефера голът беше зачетен.

В края на първата част Гарет Бейл успя да върне Реал, а Дани Карвахал му асистира.

В 74-ата минута Хавиер Онтиверос центрира отляво към непокрития Мой Гомес, а той не пропусна от непосредствена близост - 2:1

Четири минути преди края Бейл спаси "белия балет" от поражение. В последните минути от двубоя уелсецът си изкара светкавично два жълти картона и ще пропусне следващия мач на Реал.

Зидан: До края на трансферния прозорец може да има една, дори две бомби