Реал (Мадрид) изненада неприятно феновете си, след като загуби гостуването си на Валенсия в отложен мач от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Белия балет отстъпи с 1:2 във второто си поражение от началото на сезона в първенството. Първото беше от Севиля и пак с 1:2.

По този начин лидерът Реал пропусна да увеличи аванса си пред преследвача Барселона във временното класиране. "Кралете" са с 52 точки, вечният им враг има 51, но и мач повече.

Валенсия вече е на 13-о място с 26 точки.

Снимка 274012

Източник: БГНЕС

Мачът започна отлично за домакините. Преминалият през зимата при "прилепите" Симоне Дзадза откри резултата със страхотен гол. Италианецът матира мадридската отбрана с две докосвания в 4-ата минута след центриране на Мунирза 1:0.

Само 5 минути по-късно "Местая" отново избухна. Дзадза топи път влезе в ролята на асистент и чукна топката към Нани, а португалецът изведе Ореляна сам срещу вратаря за 2:0.

Футболистите на Реал се хвърлиха в атака в опит поне за реми, но усилията им стигнаха само да направят поражението си почетно. Секунди преди почивката Марсело центрира перфектно в наказателното поле на Валенсия, а Кристиано Роналдо се извиси над всички, за да засече неспасяемо в мрежата за крайното 2:1.

Снимка 263949

Това беше гол №15 за мегазвездата от началото на сезона в Примера.

Лидер сред стрелците е Лео Меси с 19 попадения, а съотборникът му Луис Суарес е с 18.