Реал (Мадрид) завърши със загуба сезона в Ла Лига. "Белите" отстъпиха с 0:2 на "Сантиаго Бернабеу" на Бетис. Голове през второто полувреме на Лорен Морон (61) и Хесе (75).

Така "кралския клуб" остана на трето място в крайното класиране в 68 точки, докато андалуският клуб завърши на 11-о място.

Уелската звезда Гарет Бейл не успя да се сбогува с феновете на Реал, тъй като остана неизползвана резерва. Офанзивният футболист ще напусне през лятото.

Срещата започна с равностойна игра, като постепенно гостите от Севиля наложиха превес. В 25-ата минута силен удар на Марсело за малко да попадне във вратата на Пау Лопес.

Три минути след това Марк Бартра се включи в атака и стреля силно, но Кейлор Навас успя да избие. В 34-ата минута пробив на Варан завърши с центриране, защитник на Бетис не успя да изчисти. Топката стигна до Бензема, който стреля в гредата.

Снимка 424078

Източник: Twitter

Секунди след това Джовани Ло Селсо се измъкна от засадата на домакините и прехвърли Навас, но стражът пак съумя да се намеси решаващо. Малко след това с глава Жуниор Фирпо стреля в аут.

В 57-ата минута Винисиус финтира играч на гостите и нанесе удар, който Лопес спаси.

В 61-ата минута Бетис поведе. Ло Селсо прехвърли отбраната и намери Андрес Гуардадо, който пък асистира на Лорен Морон на далечната греда и нападателят прониза Навас

В 75-ата минута Хесе Родригес покачи на 2:0 след многоходова атака на андалусийци.

Зидан заплаши, че може и да си тръгне от Реал (Мадрид)