Реал (Мадрид) си върна, макар и временно, второто място в класирането на испанското първенство.

"Галактикос" се справиха със съпротивата на намиращия се в лоша форма състав на Ейбар, в сблъсък от 29-ия кръг на Ла Лига.

"Кралете" надиграха опонентите си с 2:0, въпреки че вкараха топката в мрежата 5 пъти.

Три от попаденията на състава бяха отменени.

Снимка 525560

Източник: Twitter

Карим Бензема даде ранно предимство на тима си в мача, след едва няколко минути игра, но страничният съдия отмени попадението му заради засада.

Същото се случи и след гол на Асенсио в средата на полувремето. Футболистът на домакините се отчете и с удар в рамката на вратата.

Четири минути преди почивката все пак Марко Асенсио успя да открие резултата, като негово технично отиграване се превърна в гол преднина за състава му.

При отбелязването на попадението, футболистът се подхлъзна, но все пак успя да насочи кълбото в мрежата.

Снимка 525558

И гол на Каземиро беше отменен от съдията, като отново страничният арбитър беше маркирал засада.

Интересното беше, че и в трите случая, в които се стигна до отменяне на точен завършващ изстрел за домакините, повторенията показваха, че взетите решения са били коректни.

Крайното 2:0 оформи Бензема, с глава, в разразилата се истинска буря на базата на "кралете".

Флорентино Перес може да получи автоматично нов мандат начело на Реал (Мадрид)

Перес може да получи автоматично нов мандат начело на Реал (Мадрид)

Освен гаранция от 124 милиона евро, кандидатите трябва да са клубни членове през последните 20 години

Част от феновете изразиха притесненията си в социалните мрежи, че срещата може и да не завърши, но в крайна сметка до нещо подобно не се стигна.

Така Реал е с 63 точки - една повече, но и мач в аванс пред Барселона. Лидерът Атлетико разполага с 66, но отново, при уговорката, че има да играе тепърва срещата си от кръга.

Ейбар запазва последната си позиция в таблицата.