Реал (Мадрид) започна новия сезон с трофей, след като столичани се наложиха с 3:1 над Милан в спор за трофея "Сантяго Бернабеу".

За гостите дебют направи Гонсало Игуаин, който успя да се разпише във вратата на един от бившите си отбори.

Началото на мача бе ударно, а още до 4-ата минута зрителите видяха два бързи гола.

Снимка 372926

Карим Бензема откри резултата във 2-ата минута, а отговорът на италианците бе светкавичен - новата покупка Игуаин изравни. Реал обаче установи презъхдоство над съперника си и бе въпрос на време да стигне до ново попадение, което бе дело на Гарет Бейл.

Уелсецът се разписа в последната минута на първото полувреме от близка дистанция.

Крайният резултат 3:1 оформи Борха Майорал в заключителните секунди на срещата. Така Хулен Лопетеги тръгна с купа начело на "кралете".