Реал (Мадрид) постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Алавес в среща от 22-ия кръг на Ла Лига. Точни за "белите" на "Бернабеу" бяха Карим Бензема (30), Винисиус (80) и Мариано Диас (90).

С успеха "лос меренгес" събраха 42 точки и се доближиха само на две от втория във временното класиране Атлетико (Мадрид). За баските това бе трета поредна загуба, която ги остави на седмо място с 32 пункта.

В 3-ата минута защитата на Алавес действа разсеяно. Топката стигна до Дани Себайос, който от точката на дузпата не успя да се разпише. Минута по-късно удар на халфа мина над гредата.

В 16-ата минута гостите отново сбъркаха в отбрана, но Пачеко успя да боксира удара на Винисиус.

Снимка 404284

Натискът на "белите" даде резултата в 30-ата минута. Винисиус изведе Регилон отдясно, който центрира успоредно на голлинията и Бензема засече топката във вратата.

След почивката Алавес заигра по-открито и на няколко пъти притесни Тибо Куртоа. В 49-ата Пачеко се намеси и изби след удар на Бейл. В 57-ата минута Кайери се озова на добра позиция на стреля над гредата. Девет минути по-късно Куртоа боксира удар на Родригес.

В Реал (Мадрид) беснеят от факта, че Барселона спечели трансферната битка за Жан-Клер Тодибо

Флорентино Перес е бил неприятно сюрпризиран

В 80-ата минута "белите" стигнаха до втори гол. Асенсио центрира отдясно, защитата на Алавес не се намеси по най-добрия начин, което позволи на Винисиус да излезе сам срещу вратаря и бразилецът не сбърка за 2:0.

Крайният резулат оформи резервата Мариано Диас. Нападателят се разписа след пас на Одриосола.